Домагання та флірт: де межа?

Лариса Денисенко, Віктор Гречановський

Останнім часом не вщухають суперечки щодо визначення різниці між сексуальним домаганням та фліртом, як частини біологічних взаємин між чоловіком та жінкою. Саме сьогодні, після сексуального скандалу за участі голівудських зірок, початку публічної кампанії #metoo та відкритого листа Катрін Деньов на захист «права на флірт», світ занурився у обговорення прикладів подібної поведінки (позитивних чи негативних). І це змусило багатьох замислитися на тим, у наскільки домагання відрізняється від флірту і, де проходить межа між цими поняттями?
 
«Ми відстоюємо право на флірт, яке необхідно для сексуальної свободи» — пише у своєму листі Катрін Деньов, — а сексуальний порив — частина природного процесу взаємовідносин між чоловіком і жінкою ». Але багато людей, особливо у фемінистичному колі, обурені цією позицією та не сприймають такий підхід. Чому?
 
Під час нашого public talk за участі відомих спікерів — письменниці та правозахісниці та психотерапевта ми спробуємо відповісти на багато актуальних та суперечливих запитань серед яких:
 
• Що таке «сексуальний порив» і чи є межа цього прояву?
• Чи можна розглядати будь-які пропозиції сексуального характеру проявом домагання, непристойною поведінкою та порушенням норм або є певна градація подібного?
• Чи повинні існувати в кінематографі та мас-медіа обмеження пов’язані з показом сексуальних сцен?
• Чи може бути універсльний підхід до цієї проблеми з боку чоловіків та жінок?
• Як подібні види поведінки інтерпретуються в українському суспільстві зараз?
 
СПІКЕРИ:
Лариса Денисенко — письменниця, феміністка, адвокат, правозахисниця (спеціалізація — допомога потерпілим від домашнього насильства та ювенальна юстиція), ведуча програм на Громадське радіо. Лариса вважає, » …що лист К.Деньов» спрацював як ілюстрація достатньо огидного іміджевого, у тому числі й кіноштампа, про брехливе трактування доступності/сексуальної розкутості французьких жінок..».
 
Віктор Гречановський — психолог та лікар – психотерапевт, кандидат медичних наук, фахівець з питань відносин, засновник центру psychotherapy.ua, автор та ведучий навчальних психотерапевтичних програм. Віктор вважає «…що питання нормальності у людській сексуальності та психології радикально переглянуті за останні десятиліття і ми знаходимося в історичному відрізку «між» й найближчі роки нас чекають ще більш радикальні зміни».

Подробиці

Зареєструватись
Оплатити