Коли пам*ять різна: чи може історія об*єднати?

Ярослав Грицак, Наталя Яковенко, Йосиф Зісельс

В Україні живуть різні етнічні та соціальні групи, яких відрізняє багато чого — культура, релігія, історичний досвід тощо. Також має місце різна історична пам’ять та минуле, яке для одних є героїчним, а для інших навпаки — трагічним. І саме це багатьом не дає змогу порозумітися навколо спільної історії. Відомо, що історична наука повинна бути об’єктивною та «без прикрас» але здатність чесно дивитись у «дзеркало історії» не завжди має місце у нашому суспільстві…
 
Отже чи може саме історія бути «холоднокровною», об`єднати різні групи громадян та стати чинником побудови нового українського суспільства?
 
Ми зібрали унікальний склад спікерів – найвідоміших істориків та громадських діячів країни, та у форматі public talk спробуємо знайти відповіді на багато спірних та важливих запитань, які допоможуть нам зробити вкрай об’єктивні та корисні висновки.
 
Серед питань:
 
1. Що таке об’єктивна історія і, чи існує вона в Україні?
2. Якою повинна бути спільна історія України, якщо історична пам’ять у багатьох різна? Чи можливо побудувати історичну пам’ять української політичної нації, яка включає в себе всі етнічні групи, що проживають в Україні?
3. Чи можливо досягнути порозуміння щодо чутливих історичних тем, пам’ять про яких ще жива та, якою має бути універсальна інтерпретація історичних подій?
4. Яке призначення історії суспільстві і, чому політики так часто її використовують?
5. Чи може історична наука перебувати «над сутичкою» або приречена «служити владі»?
 
СПІКЕРИ:
Ярослав Грицак — відомий історик та публіцист, професор Український католицький університет UCuniversity,.член Несторівська група / Nestor Group
 
Наталя Яковенко — «легенда» історичної науки, професор Національний університет «Києво-Могилянська академія»
 
Йосиф Зісельс — громадський діяч та дисидент, віце-президент Конгресу національних громад України. Багато років долсліджує питання причин міжнаціональних конфліктів.
 
ВЕДУЧИЙ:
Misha Feldman — автор та засновник Вільна Академія Змін

Подробиці

Зареєструватись
Оплатити