Патріотизм у кіно: чи завжди все об єктивно? (три квитки)

Ахтем Сейтаблаєв, Андрій Алферов

Багато фільмів в історії кінематографу отримували характеристику патріотичних. Вони знімалися в усі часи, у багатьох країнах світу та при різних політичних режимах. Зазвичай таке кіно пов’язане або з певними історичними подіями, або з найгострішими ситуаціями у реальному житті суспільства. Але у будь-якому випадку, ці фільми спрямовані на розвиток та підняття патріотичних настроїв глядачів.
 
Однак чи все об’єктивно в цих фільмах? Чи «закривають очі» режисери на ті чи інші ситуації, показуючи їх упереджено? Чи припустимо створення виключно позитивних «наших» і абсолютно негативних «інших»? І чи виправдовує мета засоби?
 
На нашій зустрічі у формаіт public talk ми спробуємо зробити критичні висновки, а наші учасники – практик (у тому числі патріотичних фільмів) та відомий теоретик кіно — допоможуть нам розібратися у цій складній ситуації та відповісти на актуальні та складні питання, серед яких:
 
• Які фільми підпадають під поняття патріотичних?
• Чи повинні історичні фільми бути патріотичними?
• Як в подібних фільмах може бути показана «протилежна» сторона?
• Яким є вплив патріотичного кіно на виховання дітей?
• Чи можна патріотичне кіно вважати позитивною пропагандою?
• Які причини успіхів та провалів патріотичних фільмів?
 
СПІКЕРИ:
Ахтем Сейтаблаєв  — відомий кіно- та театральний режистер та актор; зняв декілька відомих та резонансних фільмів: «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги», «Захар Беркут» (у роботі).
 
Андрій Алферов  — кінокритик, теле- та радіо- ведучий, куратор кіноклубу NoName Club на київській кіностудії FILM.UA Group, член Міжнародної асоціації кінопреси (FIPRESCI), пише для багатьох ЗМІ та веде постійний блог із найбільших кінофорумів світу.

Подробиці

Зареєструватись
Оплатити