Свої та чужі: чому ми нетерпимі до «інших»?

Йосиф Зісельс, Леонід Швець, Катерина Гольцберг

Ксенофобія, расизм, гомофобія, релігійна неприязнь. .. Все це приклади прояву нетерпимості та відсутності толерантності по відношенню до «інших» груп – культурних, етнічних, релігійних, сексуальних тощо. І дуже часто це не тільки риторика, а дії, які призводять до жахливих наслідків, які знає історія та сучасність.
 
Так чому ж ми нетерпимі до «інших»? Чому багатьох настільки дратує чиясь поведінка або колір шкіри, що ненависть стає рухомої силою? Чому ми ділимо на «своїх» та «чужих» багатьох, хто живе поряд? Що це — традиція, виховання чи психологічна проблема? І чому досягти толерантності у суспільстві, навіть у XXI столітті, так важко?
 
Під нашої події у форматі public talk за участі відомих спікерів — громадського діяча, публіциста та психолога, — ми спробуємо відповісти на багато скаладних та гострих запитань, які турбують та стосуються багатьох:
 
• Чому рівень нетерпимості відрізняється у різних суспільствах?
• Чи є історичні та соціальні передумови існування нетерпимості в суспільстві?
• Наскільки виховання дитини впливає на розвиток толерантності або нетерпимості до інших.
• Чи пов’язано неприйняття «інших» з психологічними проблемами?
• Яким чином може бути знижений рівень нетерпимості та, чи можна досягти позитивного рівня толерантності у суспільстві?
• Яким чином медіа впливає на рівень толерантності?
 
СПІКЕРИ:
Иосиф Зисельс — громадський діяч та дисидент, голова Асоціації єврейських організацій та громад України (Ваад Украина), віце-президент Конгресу національних громад України. Багато років долсліджує питання причини міжнаціональних конфліктів.
 
Леонід Швець журналіст та публіцист; співпрацює з багатьма українськими пеатними та інтернет медіа
 
Катерина Гольцберг — дитячий та сімейний психолог, член Українського союзу психотерапевтів (УСП) та Професійної Асоціації дитячих аналітичних психологів (ПАДАП).

Подробиці

Зареєструватись
Оплатити