Україна та реформи: успіх чи фарс?

Ярослав Грицак, Олександр Пасхавер, Володимир Дубровський

Протягом історії багато країн проходили шлях реформування. По-різному складався цей шлях та різними були результати. Наша країна не виняток. Є суспільства дуже схожі на українське, як за історичними передумовами, так й за контекстом реформ. Але динаміка цих процесів завжди була різною.
 
З моменту набуття незалежності у 1991 році в Україні змінилося багато речей — від економіки держави до життя окремої людини. За ці роки країна пережила три Майдани, п’ять президентів, ринкові реформи та інші драматичні події. Всі ці процеси мали свої закономірності і випадковості. Об’єктивне і те, що увесь цей час наша країна змінюється. Інше питання — наскільки ефективно? У 2014 році почався новий і дуже складний етап реформування. Однак чи змінюється насправді країна та суспільство? У яких сферах досягнутий успіх, а може усе це лише фарс?
 
Наші спікери — найвідоміші вітчізняні інтелектуали та теоретики реформ. У 2014 році кожен з них почав роботу над описом процесу реформування українського суспільства. В результаті на світ з’явились три книги: «26-Й відсоток або як подолати історію» Ярослава Грицака, «Кем быть?» Олександра Пасхавера та «Від гідності до успіху: як побудуваті економічне диво на українському ґрунті» Володимира Дубровського. Їхні погляди в чомусь схожі й водночас різні. Але чи змінились вони взагалі у порівнянні з трирічною давниною?
 
На нашій зустрічі у форматі public talk ми будемо мати унікальну можливість дізнатися про це з перших вуст та отримати відповіді також на інші актуальні запитання:
 
1. Якою була Україна — 1991 та чим відрізнялася від України – 2014 у контексті необхідних змін?
2. Які помилки повторювалі усі керівники української держави за цею период? Чи є в цьому закономірність?
3. Який «цивілізаційний стрибок» повиннна зробити Україна, щоб досягти позитивного результату реформ сьогодні? Чи пов’язане це зі зміною цінностей?
4. Що можливо, а що неможливо реформувати у нашому суспільстві у рамках одного покоління і від чого це залежить?
5. У чому причини гальмування поновлень всередині суспільства?
6. Як в історичній перспективі виглядає фінал українських реформ?
7. Які доречні аналогії з іншими країнами можна провести?
 
СПІКЕРИ:
Ярослав Грицак — історик та публіцист, доктор історичних наук, професор Український католицький університет UCuniversity.член Несторівська група / Nestor Group; за роки незалежності ніколи не загравав із жодною владою. .
 
Олександр Пасхавер — вчений — економіст, у різний час був радником трьох президентів (Кучми, Ющенка та Порошенка), а також прем’єр-міністрів та міністрів економіки. Протягом 20 років він брав активну участь у впровадженні більшості ринкових реформ в Україні і не з чуток знає всі «підводні камені» та «інсайди» системи.

Володимир Дубровський
— старший економіст центру соціально-економічних досліджень CASE Україна; спецiалiзується у питаннях політичної та інституційної економіки; приймав участь у написанні “Меморандуму Розвитку Країни” для Свiтового Банку, автор декiлькох книг та дослiджень з питань трансформації в Українi.

Подробиці

Зареєструватись
Оплатити