Чи існує в Україні станове суспільство?

Євген Головаха, Олена Стяжкіна

«Усі різні – усі рівні». Це універсальна гуманістична сентенція. Але соціальна нерівність — одне з найбільш суперечливих та стійких явищ у світі, яке нерозривно пов’язане з історичним розвитком суспільства в цілому. Історично саме це призводило до появи «станового суспільства». Загострення відносин між різними соціальними групами вело до критичної напруги у суспільстві і часто ставало каталізатором багатьох драматичних та революційних подій. Іноді це призводило до позитивних змін та розвитку у подальшому більш збалансованих суспільних відносин, а іноді — до «експропріації награбованого», диктатурі та знищенню «ворожих класів».
 
У будь-якому випадку, наростання соціальної напруги завжди вимагало від влади прийняття критичних рішень. Україна проходить свій драматичний шлях розвитку, а суспільство вимагає своїх рішень. Якими ж вони повинні бути та чи можливий баланс?
 
На нашій зустрічі у форматі public talk ми спробуємо поглянути на цю проблему комплексно крізь призму історичних та соціологічних факторів, а наші відомі спікери – соціолог Євген Головаха та історик Олена Стяжкіна допоможуть нам зробити це вкрай об’єктивно та пізнавально. На зустрічі ми спробуємо відповісти на багато актуальних питань серед яких:
 
• Наскільки існує «розрив» між соціальними групами у нашому суспільстві та чи існує зараз в Україні «неостанове суспільство»?
• Що таке «соціальна антропологія», та як це впливає на поведінку людини у суспільстві?
• Коли настає критичний момент та, як в різних країнах виходили з цієї ситуації?
• Коли працюють та не працюють «соціальні ліфти»?

Подробиці

Зареєструватись
Оплатити