Зміна цінностей чи суспільство аморальної більшості?

Олександр Пасхавер, Євген Головаха, Наталія Кривда

Життєвий вибір кожної людини у вирішальній мірі визначається його ціннісними пріоритетами. Так само вибір суспільства залежить від цінностей, що в ньому домінують. Останні десятиріччя українське суспільство переживало вкрай болісний період змін. Суперечливий та непослідовний характер цих процесів призвів до появи феномену, який соціологи називають «аморальною більшістю»…
 
У 2014 року почався новий і дуже складний етап реформування країни. Інше питання — наскільки ефективно? Багато хто вважає, що проблема в цінностях, які в багатьох залишаються застарілими, а разом з цим українське суспільство залишається «суспільством аморальної більшості». Чи можлива «реформа» чи зміна цінностей та злам старою системи пріоритетів?
 
Ми зібрали унікальний склад спікерів – найвідоміших інтелектуалів країни, та у форматі public talk спробуємо знайти відповіді на багато спірних та важливих запитань, які допоможуть нам зробити вкрай об’єктивні та корисні висновки.
 
Серед питань:
 
1. Які традиційні культурні цінності українського суспільства впливають на загальний прогрес чи регрес?
2. Наскільки такі поняття як «ставлення до роботи», «довіра», «схильність до ризику», «конкуренція», «інновації», «кар’єра» залежать від цінносних пріорітетів?
3. Коли потрібна зміна цінностей, а не лише поведінки, та чи можливо зламати стару систему пріоритетів в українському суспільстві?
4. Що таке «аморальна більшість», як до неї ставитись та, яким є рівень чесності та довіри у суспільстві і від чого це залежить?
5. Що таке «подвійна мораль» та звідки вона пішла?
6. Якою є динаміка показників за шкалою «соціального цинізму»?
7. Що таке «європейські цінності» та наскільки вони близькі українському суспільству?
8. Що можливо, а що неможливо реформувати у нашому суспільстві у рамках одного покоління?
СПІКЕРИ:
Олександр Пасхавер — вчений — економіст, у різний час був радником трьох президентів, прем’єр-міністрів та міністрів економіки України; протягом 20 років він брав активну участь у впровадженні більшості ринкових реформ в Україні.
 
Євген Головаха — соціолог та психолог, керівник Інститут Соціології НАНУ, доктор філософських наук. Багато років вивчає емоційний та психологічний стани української спільноти, досліджував такі соціологічні явища, як чесність, взаєморозуміння, питання моралі, інтерпретував понняття «аморальної більшості».
 
Наталія Кривда — культуролог, доктор філософських наук, професор Taras Shevchenko National University of Kyiv, академічний директор Edinburgh Business School Eastern Europe, експерт Reanimation Package of Reforms

Подробиці

Зареєструватись
Оплатити