Семен Глузман

Громадський діяч, Психіатр

відомий правозахисник та лікар-психіатр, колишній дисидент та політв’язень, президент Асоціації психіатрів України, директор Українсько-американського бюро захисту прав людини, член Американського товариства психіатрів від, член Королівського коледжу психіатрів Великобританії з 1980 р., член Канадської психіатричної асоціації з 1981 р., Товариства психіатрів і неврологів Німеччини. Один із авторів Закону України «Про психіатричну допомогу».

Саме Семен Глузман намагався вплинути на відому справу генерала Григоренка (який захищав права кримських татар) і в незалежній експертизі довести, що генерал — психічно здорова людина, і запроторити до психіатричної лакірні буде злочином.

Пізніше, у 1972 році Семен Глузман був засуджений на 7 років концтаборів додатково йому дали 3 роки заслання. Він відбував покарання разом із Іваном Світличним, Євгеном Сверстюком, Левком Лук’яненком.

Лише у 1980-х Семен Глузман продовжив діяльність за фахом, видав кілька наукових праць і став всесвітньо відомим у сфері психіатрії.

За його життя в 1977 р. його ім’ям названа французька клініка Сен-Дені. 1978 р. був оголошений роком Семена Глузмана від «Amnesty International». У 1998—1999 рр. експерт Організації Об’єднаних Націй з прав людини.